SMS Doğrulama yönteminiz ile hesabınıza erişiminizin olmadığı durumda, sistemde kayıtlı e-posta adresinizden SMS'den Authenticator'a Geçiş değişikliği için aşağıdaki bilgi ve belgeleri Canlı Destek üzerinden ya da destek@btcturk.com e-posta adresine iletmenizi rica ederiz.

  • Güncel kimliğinizin ön ve arka yüzü (Kırmızı Renkli İkamet İzin Belgesi / Uluslararası Koruma Belgesi / Çalışma İzin Belgesi ile Pasaport (iç Yüzü))
  • Kendi adınıza ait vadesiz TL hesabınızdan BtcTurk hesabınıza TL yatırma işlemi yapılması (Minimum TL yatırma limiti bulunmaz, 1 TL dahi yatırılabilir. Ancak minimum TL çekme limiti 10 TL'dir. İşlem sonrasında dekont belgesi iletmenize gerek yoktur.)

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kırmızı Renkli İkamet İzin Belgesi ön ve arka yüzü fotoğrafı, Uluslararası Koruma Belgesi ön ve arka yüzü fotoğrafı ya da Çalışma İzin Belgesi ön ve arka yüzü fotoğrafı ile Pasaport iç yüzü fotoğrafı olacak şekilde 3 belgeden birini iletebilirsiniz.
  • Geçerlilik süresi dolmuş veya 60 günden kısa bir süre kalmış belgeler ile bilgi değişikliği işlemi yapılamadığını hatırlatmak isteriz. Geçerlilik süresi dolan kimlik belgeleriniz için İl Göç İdaresi ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.
  • Eğer hesap seviyeniz 2 ise bilgi değişikliği işlemi sonrası hesap seviyeniz 1'e düşürülecektir. Dilerseniz bilgi değişikliği işleminiz sonrası hesap seviyenizi yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.
  • Eğer hesabınıza erişiminiz bulunmuyorsa, BtcTurk Iban Bilgileri içeriğimize tıklayarak IBAN ve Alıcı Adı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgi ve belgeler tarafımıza tam olarak iletildikten sonra 2 aşamalı doğrulama yöntemi değişikliği işleminiz gerçekleştirilecektir.

Doğrulama yönteminiz değiştirildiğinde SMS ve e-posta ile bilgi verilecektir. Bu sırada cihazınıza Authenticator uygulaması yükleyiniz.

Doğrulama yönteminiz Authenticator olarak değiştirildikten sonra hesabınıza e-posta ve şifrenizle web sitesi üzerinden giriş yapmalısınız.

Bu aşamada karşınıza QR kodunuzun bulunduğu ekran gelecektir. Authenticator uygulamasındaki sağ alt köşede yer alan "+" sembolüne tıkladıktan sonra "QR Kodunu Tara" bölümüne tıklayınız. Açılan kamera ile QR kodunuzu tarayınız. BtcTurk adına oluşturulan kodu "Güvenlik Kodu" alanına yazarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Mobil uygulama kullanıyorsanız "Hesap>Çıkış Yap" sekmesi ile hesabınızdan çıkış yapmanızı rica ederiz. Daha sonra e-posta ve şifrenizle giriş yaparak yukarıda belirtilen adımları tamamlayabilirsiniz.

Kırmızı Renkli İkamet İzin Belgesi Ön ve Arka Yüzü Örnek Görseli:

Uluslararası Koruma Belgesi Örnek Görseli:

Çalışma İzin Belgesi Ön ve Arka Yüzü Örnek Görseli:

Pasaport Örnek Görseli: