Hatalı Adrese Kriptopara Yatırma

Kriptopara yatırma işlemlerinde yazılan adresin sorumluluğu kullanıcıya aittir.

BtcTurk cüzdanlarımıza, ilgili cüzdana ait olmayan bir coin ya da token göndermeniz durumunda aşağıdaki bilgileri destek@btcturk.com adresiyle paylaşmanız gerekmektedir.

  • Token/Coin İsmi
  • Yatırılan tutar
  • Yatırma işleminin TXID bilgisi
  • İade yapılması istenen adres

Kurtarma işlemi BtcTurk tarafından garanti edilmemektedir.

İadesi desteklenen kriptoparalar, iade talebi alındıktan sonraki 24 saat içerisinde iade edilmektedir. İadesi desteklenmeyen kriptoparaların süreçleri, ilgili ekibimizin incelemesi ile belirlenmektedir.

Kurtarma işleminin başarılı olması durumunda, yanlış adrese gönderdiğiniz varlıklar, belirttiğiniz cüzdan adresine iade edilecektir. Paylaşılan kripto adresinin doğruluğu kullanıcının sorumluluğundadır. İade adresinin BtcTurk ile hatasız ve eksiksiz olarak paylaşılması gerekmektedir. Yanlış iade adresi verilmesinden dolayı yaşanacak kayıplardan BtcTurk sorumlu değildir.

İade işlemi için ödenecek transfer ücretine (Fee) ek olarak 1% kurtarma işlem ücreti yanlış gönderilen varlıktan düşülecektir. Hatalı transfer değerinin kurtarma ücreti ve işlem ücretini karşılamaması durumunda iade yapılmayacaktır.

Hatalı Adrese Kriptopara Çekme

Kriptoparalar (Bitcoin, Ethereum ve diğerleri) yapısı gereği geri dönüşümsüzdür. Kriptopara çekme işlemlerinden önce alıcı adreslerin algoritmalara uygunluğu kontrol edilmektedir. Algoritmaya uygun adresler geçerli kabul edilmektedir.

Ancak yine de kullanıcıların alıcı adresi ve gönderim tutarını kontrol edebilmeleri için transfer işlemine e-posta onayı talep edilmektedir. E-posta onayının ardından transfer işlemi, kriptopara cüzdanı tarafından otomatik olarak başlatılmaktadır. Bu nedenle e-posta onayı verildikten sonra kriptopara çekme işleminiz iptal edilemez.

Çekim yaptığınız adres henüz üretilmemiş olsa bile kriptopara cüzdanı, adresi doğrulayabiliyorsa işlem ağa (blokzincirine) gönderilir ve işlem geri döndürülemez.

Yanlış adrese yapılan kripto çekme işlemlerine ait tutarların iade edilmesi mümkün değildir.